AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI


Amatör Spor Haftası etkinlikleri Çark Caddesinde yapılan coşkulu kortej yürüyüşü ile start aldı.

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen kortej yürüyüşü coşkulu bi şekilde yoğun bir katılım ile yapıldı.

Coşkulu yürüyüşe Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, Sakarya Amatör Futbolcular Dernek Başkanı Ömer Bektaş, Sakarya GHSİM Personeli, SASKF yöneticileri ile çok sayıda sporcu, antrenör, idareci ve vatandaşlar katıldı.

SAKARYA SPOR ŞEHRİ
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada; " 2016 yılında 6.046 olan faal sporcu sayımızı 2017 yılında 10.000’e çıkarttık. 2017 yılı içerisinde faal 175 milli sporcuyla çeşitli branşlarda elde ettiği dünya ve Avrupa şampiyonluklarıyla, 2017 yılında ilimizde düzenlenen 163 ulusal, 3 uluslararası organizasyonlarıyla Sakarya bir spor şehridir.  “ dedi. Amatör spor kulüplerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Çelikel, Amatör Spor Haftasının İl merkezi ve İlçelerimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacağını söyledi.

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba da basın mensuplarına verdiği demeçte ‘Amatör Spor Haftası etkinliklerimiz, tüm kulüplerimiz, yöneticilerimiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ve İl Müdürlüğü personelinin katılımı ile güzel bir yürüyüşle başladı.  Yürüyüşe Bandosu ile destek veren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına Başkanımız Zeki Toçoğlu’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Fatih Çelikel’e ve tüm kulüplerimize teşekkür ediyorum’ dedi.

EN’LER BELİRLENECEK
Amatör Spor Haftası etkinlikleri, Atıcılık, Atletizm, Basketbol Futbol, Hentbol, Karate, Masa Tenisi ve Voleybol branşlarında yapılacak müsabakalar ile hafta boyu devam edecek. 15 Ekim 2017 Pazar günü sona erecek olan Amatör Spor Haftasının Yılın Enleri Ödül Töreni, 13 Ekim 2017 Cuma günü saat 16:30’da Adapazarı Kültür Merkezi’nde (AKM) yapılacak. Törende 2017 yılında ilimizi ve ülkemizi, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda başarıyla temsil eden sporculara ve antrenörlerine ödülleri takdim edilecek.

12 Ekim 2017 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SÜRPRİZ AMA YERİNDE BİR ATAMA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara