MUHTARLAR TOPLANTISI JANDARMADA


Akyazı muhtarlarının aylık toplantısı bu ay tüm protokol üyelerinin katılımı jandarmada gerçekleştirildi.

Jandarma bahçesinde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda ağırlıklı konu silah kullanımının azaltılması için alınabilecek önlemlerdi.
Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, "Muhtarlar olarak bizler daha çok düğünlerde ve asker uğurlamalarında yapılan silah gösterilerinin olmaması için kendi açımızdan önlemler almaktayız. Bu konuya hassasiyetle yaklaşıyoruz" dedi.
Jandarma Komutanı Mustafa Hekimoğlu ise; Biz de jandarma olarak çeşitli zamanlarda silah atma olayları ile ilgili gerekli tüm tedbirleri almaktayız. Ancak Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla birlikte koordineli çalışarak ilçe olarak daha güzel tedbirler alacağız" sesi.
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ise konuşmasında " Silah atılmasının olur olmaz yer ve zamanlarda atılmaması için belediye olarak halkın bilinçlendirilmesi için  çeşitli çalışmalar yapmaktayız. Afiş ile bilgilendirme ve uyarma, anonslar ve sosyal medya araçları ile halka bilgi verme adına çalışmalarımız devam ediyor. Ve daha genişleterek devam edeceğiz. Bunun yanında Uyuşturucu belasından da bahsetmek istiyorum. Yeni çıkan ve insanları adeta zombi haline getiren yeni bir sentetik uyuşturucu çıktı. Bizler bu konuda da önemli bir proje hazırlamaktayız. En kısa zamanda tüm kurumların da desteği ile bu çalışmayı başlatacağız. Bu konuda en önemli görevlerden biri de muhtarlarımıza düşmekte. Ve zaten muhtarlarımız bu konuda çok duyarlı kendilerine çok teşekkür ediyorum " dedi.
Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı ise konuşmasında " Silah atma be uyuşturucu ile mücadelede önemli yollar katettik. Tüm kurumlarımız ile duyarlı bir içimde çalışıyoruz. Jandarma, Belediyemiz, Emniyetimiz, Milli Eğitim ve Diyanetimizin bu konu ile ilgili çalışmaları devam ediyor ve bundan sonra da koruyucu ve önleyici tedbirleri de alarak gerekli önlemleri alacağız. Bu konularda hepimize önemli görevler düşmekte. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.
Toplantıda muhtarlar mahalle sorunları ile ilgili daire müdürleri ile istişare görüşmelerinde bulundu.
Toplantıya Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, jandarma Komutanı Mustafa Hekimoğlu, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan, İlçe Spor Müdürü Adem Altun, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş ve tüm mahalle muhtarları katıldı.

11 Ekim 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SÜRPRİZ AMA YERİNDE BİR ATAMA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara