SAÜ İLE SAKARYA VALİLİĞİ’NDEN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ


Sakarya Valiliği ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) arasında "Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi'nin yürütülmesine ilişkin işbirliği" protokolü imzalandı.

Sakarya'nın Adapazı ilçesindeki yüzme havuzunun toplantı salonunda düzenlenen protokolde konuşan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, amaçlarının Sakarya'da eğitimin kalitesini yükseltmek olduğunu söyledi.

Eğitimde başarının tek hedef kitlesinin öğrenciler olmadığını belirten Balkanlıoğlu, şöyle söyledi: "Eğitim bir kaç unsurdan oluşuyor. Kurumlar, öğretmenler, eğitim yöneticileri, veliler bu unsurların içerisinde yer alır. Bunlar içerisinde en önemli unsur öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimiz mezun olduktan sonra bilgilerine ilave yapmadan eğitim hayatlarını sürdürmeleri düşünülemez. Rektörümüz ve üniversitemiz gönüllü olarak, öğretmenlerimize performans arttırıcı, eğitim vereceklerdir. Bugün gerçekleşen protokol ile üniversitemizin eğitim fakültesi, öğretmenlerimize çağın gereksinimine uygun yeni eğitim teknikleri konusunda destek olacaklardır."

SAÜ Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Elmas da önceden üniversite ile Sakarya Valiliği arasında, kentteki öğretmenlerin yetkinlikleri arttırmak noktasında projelerin var olduğunu, Türkiye'ye örnek olacak projeler geliştirdiklerini dile getirdi.

SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Firdevs Karahan, eğitim fakültesinde öğretmen adaylarında topluma hizmet noktasındaki eğitimlerini, ildeki sevgi yuvaları, çocuk evleri gibi eğitim evlerinde katkıda bulunmak üzere gönüllük esasına dayalı protokolü imzaladıklarını kaydetti.

İmzalanan protokolün ardından, Firdevs Karahan, Vali Balkanlıoğlu'na hediye takdim etti.

11 Ekim 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SÜRPRİZ AMA YERİNDE BİR ATAMA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara