ALMANYA’DAN DEV YATIRIM


Schmitz Cargobull Adapazarı, Türkiye’de kurulan yeni üretim fabrikasının resmi açılış ve 125’nci kuruluş yıldönümü kutlamasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’in katılımı ile gerçekleştirdi.

EN BÜYÜĞÜ
Açılıştan önce düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandıran CEO Andreas Schmitz, Schmitz Cargobull Treyler Şirketi’nin 125 sene önce nalbant olarak üretime başladığını, daha sonra at arabaları ve semi treyler üretimleri ile büyüdüğünü belirterek, bugün Avrupa’nın en büyük treyler şirketi olduklarını söyledi.

‘AVRUPALIYIM’
Dünyada 2 buçuk milyar Euro’luk ciroya ulaştıklarını, diğer rakiplerinden üretim kalitesi olarak ayrıldıklarını da söyleyen Schmitz, “Türkiye’ye yatırım yapmanın doğru olduğunu düşünüyoruz. Ben bir Avrupa’lıyım, Avrupa’ya inanıyorum. Türkiye’nin de Avrupa’nın bir parçası olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

‘PAZAR LİDERİ’
Satış Departmanı Genel Müdürü Boris Billich ise, “Biz burada en ucuz treylerleri üretmek için bulunmuyoruz. Türkiye’de en ucuzu en iyisidir mantığından uzaklaşmaya başladı. Biz müşterilerimize en iyisini sunmak için yola çıktık. Rusya’da 2017 yılının en iyi treyleri seçildik, Avrupa’da da pazar lideriyiz” diye konuştu.

39 ÇALIŞAN VAR
Schmitz Cargobull Türkiye Genel Müdürü Mile Mishevski ise çok iddialı bir planla yola koyulduklarını belirterek, “Adapazarı’ndan üretimlerimizi Türk pazarına dağıtmayı amaçlıyoruz. Şu anda 39 çalışanımız var, 16’sı fabrikada çalışıyor. Son yıllarda bu pazar küçüldü ama ben büyüyeceğimize inanıyorum” dedi.

‘DESTEK SÜRECEK’
Gazetecilerin üretim tesisleri tanıtım gezisinden sonra düzenlenen açılış programına da ilgi büyük oldu. Protokol üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, ülke ekonomisi hakkında genel bilgiler vererek, yatırımcılara desteğe devam edeceklerini belirtti.

YABANCI YATIRIM
Son olarak konuşmasını yapan Bakan Yardımcısı Çelik, bu tesisin Sakarya’da olmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Türkiye son yıllarda birçok engellemelere ve çevresindeki ateş çemberine rağmen ciddi ilerleme kaydetti. Yabancı yatırımcılar için tercih sebebi olmaktan son derece memnunuz” diye konuştu.

‘KUTLUYORUM’
Türkiye’nin bir enerji koridoru olduğunu söyleyen Bakan Yardımcısı Çelik, “Şu anda Türkiye bölgesinde işleyen bir piyasa ekonomisine sahip yegane ülkedir. Alman Schmitz Cargobull firmasını da Türkiye’ye yatırım yapma kararı almasından dolayı kutluyorum. Aktarma merkezi olan ülkemizde altyapı çalışmaları da hızla sürüyor” dedi.

AÇILIŞ YAPILDI
Sonrasında protokol hep birlikte kurdele ve ardından pasta keserek fabrikanın açılışı ile şirketin 125’nci kuruluş yıldönümünü kutladı. Protokol daha sonra fabrikayı gezerken, davetlilere Ceren Aksan ve Elektro Triosu tarafından muhteşem bir müzik dinletisi sunuldu. Program yemek ikramı ve küçük hediyelerin verildiği çekiliş ile sona erdi.

KATILANLAR
Açılışa Bakan Yardımcısı Çelik’in yanı sıra şirket CEO’su Andreas Schmitz, Satış Departmanı Genel Müdürü Boris Billich, Schmitz Cargobull Türkiye Genel Müdürü Mile Mishevski, Fabrika Müdürü Turan Yıkın, Türkiye Satış Müdürü Nihat Ayhan,Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermutve işadamları katıldı.

5 Ekim 2017 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SÜRPRİZ AMA YERİNDE BİR ATAMA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara