YARA BAKIM ÜNİTESİ HİZMETTE


Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılan "Yara Bakım Ünitesi", yurt içi ve yurt dışından gelen hastalara ev konforunda tedavi imkanı sağlıyor.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Salih Sağlam, hastanenin Kalp Damar Cerrahisi "Yara Bakım Ünitesi"nin 5 Haziran'dan itibaren hizmet verdiğini söyledi.
Yaranın hastanelerin ve uzman hekimlerin çok fazla uğraşmadıkları bir konu olduğunu ifade eden Sağlam, "Yara aslında toplumda ciddi bir sıkıntı. Özellikle diyabete bağlı ayak yaralarında ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bir çok defa ayağın kesilmesiyle sonlanıyor. Bu da tabi ki üzücü bir durum. Yara bakılmadığı zaman yeni yaraları beraberinde getiriyor. İnsanın hayat konforunu bozuyor. Bu fedakarlık isteyen bir iş. İşin önemi çok ama görünüründe bir şey yok gibi fakat hastalar açısından çok değerli." diye konuştu.
Serviste İstanbul, Bartın, Edirne'den gelen hastaların yanı sıra Kosova gibi yurt dışından gelen hastaların da yattığını dile getiren Sağlam, hastaların bulunduğu yerde tedavi olamadığı için Yara Bakım Ünitesi'ne başvurduğunu belirtti.
Tedavi olamayan hastaların organını kaybetme riskiyle karşılaşabileceğini anlatan Sağlam, "Aslında çok da önemli bir iş. Bizim açımızdan da büyük bir olay. Bu tür bakım merkezleri çok az var. Önemli olan bu işi yapacak bir gönüllünün olması. Hocalarımız fedakarlık yaptı gönüllü oldu biz de destek verdik. Biz bunu yapıyor olmaktan mutluyuz." ifadelerini kullandı.
Servisin sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Alper Erkin ise serviste yatan 10 hastanın 6'sının il dışından geldiğinin altını çizerek, yakın bölgelerden gelip çok sayıda hastayı ayakta tedavi ettiklerini aktardı.  Servisi gezen Sağlam, hastalarla bir süre sohbet etti.

29 Eylül 2017 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SÜRPRİZ AMA YERİNDE BİR ATAMA

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara