DARBOĞAZ’DA ÇALIŞMALAR BAŞLADI


Serdivan Belediyesi’nce hayata geçirilecek Darboğaz Deresi Rekreasyon projesinde ilk kepçe vuruldu.

Çalışmaların etap etap tamamlanacağını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 1,6 km uzunluğundaki alanda halihazırda zemin düzenleme çalışmalarının sürdüğünü söyledi. 

ORTAK HAREKET
Alan üzerinde SASKİ’nin de içme ve yağmur suyu hattı yenileme çalışması olduğunu ifade eden Alemdar, bu bağlamda SASKİ ile de ortak hareket edildiğini ve hat boyunca alt yapı çalışmalarının da yapıldığını belirtti.

DÖRT DÖRTLÜK PROJE
Projenin detaylarına da değinen Alemdar, “27 bin 500 m2 alan üzerinde hayat bulacak projemizde yaya köprülerinin yanı sıra çocuklarımız ve gençlerimiz için çok amaçlı serbest oyun grupları, engelsiz fitness alanları, çardaklar, büfeler ve bisiklet yolları da yer alacak. Hemşehrilerimizin yeşiliyle huzur bulacağı, gençlerimizin bisiklet sürüp, güvenle spor yapabilecekleri, çocukların doğayla içi içe, keyif alabileceği dört dörtlük bir proje olacak.” dedi.

SOSYAL AKS GÖREVİ
Darboğaz Deresi çevresine uygulayacakları projeyle; buranın basit bir kanal olmaktan çıkarak, bölgenin önemli sosyal akslarından ve buluşma noktalarından biri haline geleceğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, projenin tamamlanmasıyla birlikte güzergahın, vatandaşların yeni buluşma adresi olacağını ifade etti.

13 Ağustos 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

BİZİM BAHÇE

DAVASIYLA EVLİ HANIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara