BİR DOĞA SENFONİSİ


Sakarya Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediyesi tarafından , Doğu Marmara Kalkınma Ajansına sunulan “Acarlar Bir Doğa Senfonisi Oluyor” projesi tamamlanarak ziyaretçilerin hizmetine girdi.

Karasu Kaymakamlığı, Karasu Belediyesi ile birlikte Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın hibe programından yararlanarak Acarlar longozunun tanıtımı ve fiziki anlamda iyileştirilmesine yönelik proje tamamlandı. Mevcut yürüyüş yolunun, yıprandığından dolayı tamamı sökülerek, Yapımına 3 ay evvel başlanan ve deforme olmayacak bir malzemeyle yapılan, yaklaşık 500 bin liraya mal olan 650 metrelik ahşap yürüyüş yolu tamamlanarak ziyaretçilerin hizmetine girdi. Proje kapsamında yeni bir ahşap yürüyüş yolun yapıldı, ahşap korkuluklar ve mahyalar yapıldı, Yürüyüş yolunun sonun dada yeterli büyüklükte bir seyir terası da hizmete girdi. Projenin Yüzde 75’i MARKA tarafından hibe olarak kalan ve yüzde 25’ise Karasu Belediyesi tarafından karşılandı.
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediyesi tarafından hazırlanıp Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen projemiz ve yapımı 3 ay süren projemizin bu gün açılışını yapıyoruz. Acarlar longozunda gelen misafirlerin gezmeleri ve longozu daha iyi görebilmeleri için, longozun kenarına 650 metre uzunluğunda ahşap yürüyüş yolu tamamlandı. Yürüyüş yolunda gezerek longozda bulunan çeşitli hayvan türlerinden sülün, yılan, çulluk, kaplumbağa, yaban ördeği, yaban kazı. Gölde yaşayan canlılar ise sazan, turna, yayın, kefal ve çeşitli balık türlerini görme imkanları oluyor. Ayrıca bunların dışında su menekşesi, su lalesi, göl soanı, su zambağı ve değişik renklerde Nilüfer’leri de görme imkanı oluyor.Acarlar longozuna ziyaret için Türkiye’nin çeşitli illerinden ve hatta yabancılarda ziyaret ederek longozun güzelliklerini görme imkânına buluyorlar.

13 Ağustos 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

CEVAT EKŞİ BAŞARILI OLUR MU!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara