‘FERİZLİ ŞANTİYE GİBİ’


Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ferizli MYO Sekreteri Adnan Çetin’i ziyaret etti ve “Meslek Yüksekokulu kapatılıyor mu?” şeklinde ortaya atılan iddiaları sert dille yalanladı: “Ferizli’nin her yanı şantiye halindedir.”

Başkan Ahmet Soğuk yazılı açıklamasında, “Birincisi 2005 yılında açılan okulumuz 11 yıldır ilçemizde hizmet vermektedir. Haberin gerçeği yansıtmadığı 11 yıl yerine 5 yıl önce açıldı demesinden açıkça bellidir. Bu algı operasyonunu yapan Ferizli’yi sevmeyenleri daha önce de hastane kapatılacak şeklinde iddia ortaya atmışlardı. Biz de o gün hastane kapatılırsa kendimizi de kapatırız demiştik. Fakat hastane kapatılmadı inşallah bu yıl içerisinde büyük hastanenin temelini Çalıbayırı mevkiine atacağız. Anlaşılan şu ki bunlar muhalefet yapmıyorlar, yalan yanlış haberlerle halkımızın keyfini kaçırıyor. Oysa ki Ak Parti ve bizim dönemimizde Ferizli’de nelerin yapıldığını, nelerin yapılabileceğini vatandaşlarımız çok iyi biliyor ve gurur duyuyor.”

FERİZLİ ŞANTİYE GİBİ
Başkan Soğuk, “Haberi hazırlayanlar AK Parti milletvekillerimiz Sayın Ayhan Sefer Üstün ve Sayın Mustafa İsen’i direk suçlamış. Dolayısıyla Ak Parti’yi kötüleme çabası içinde oldukları aşikârdır. Oysa ki şuan Ferizli’nin her yanı şantiye halindedir. Sulama projesi, futbol stadı, cezaevi projesi, mevcut OSB ve yeni açılacak OSB’si, Fiber-MOBESE-Kanalizasyon alt yapı çalışmaları, hastane projesi ve diğer hizmetleri ile hemen hemen çağımızın bütün hizmetlerinin yüzde 90’ınını ilçemize kazandırıyoruz. Şuanda inşaat sektörü tavan yapmış durumda. Bizim inancımıza göre önümüzdeki on yıl içerisinde Ferizli’nin en az 15.000 konuta ihtiyacı olacak. Bir yerin kalkınmışlığı oranın inşaatı ver harcanan elektrik enerjisiyle endekslidir.”

HEDEF FAKÜLTE
Başkan Soğuk, “Hedefimiz Sakarya’ya yapılacak yeni üniversite ile birlikte ilçemize yüksekokulun yanında bir de fakülte kazandırmak. Açılışına bu arkadaşları da davet edeceğiz. Acaba, dün hastane kapatılıyor deyip de bugün daha kapsamlısı yapılırken, bugün FMYO kapatılıyor deyip yarın fakülteyi kurduğumuzda bu haberin arkasında olanlar bizden özür dileyecekler mi? Eminiz ki bu seferde farklı bahaneler uyduracaklar. Bu bölümler değil de şu bölümler olmalıydı diyecekler. Oysa biz bunların geçmiş siyasetlerini de biliriz. Hiçbir şey yapmadıkları ve yapamadıkları için bu partileri halkımız tarihe gömdü. Modern dünyamızda çağdaş bir ilçe olma hedefimizi geriye çekmeye çalışmasınlar. Biz kendilerini çok da kale almıyoruz.”
Başkan Soğuk, “Bizim için halkımızın beklentileri ve huzuru önemlidir. Halkımız ne derse biz onu yapmak durumundayız. Ak Parti’yi ve Ak Parti milletvekillerini karalayan bu güruhlara benden önce cevap vermesi gerekenler vardır diye de düşünüyorum. Bu partiyi biz kurduk biz yaşatacağız” dedi.

12 Ağustos 2017 , Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

CEVAT EKŞİ BAŞARILI OLUR MU!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara