BU MİNİKLER HARMANLIK’I UÇURUR!


Mercek altına aldığımız futbol kulüplerinde bugün Harmanlıkspor’a konuk olduk ve yeni sezon çalışmalarını yakından takip ettik

Sakarya’nın merkez semt takımı olan Harmanıkspor  1984’te Harmanlık semtinin ileri gelenlerinden şimdiki Kulüp Başkanı Metin Ergezen, Servet Çakar, Tevfik Tetik, Sabri Ayyıldız, Cumhur Gök, Mennan Kahyacık, Nizamettin Kurhan ve Hüseyin Boz tarafından kuruldu. 1. Amatör kümeye merhaba diyen Harmanlıkspor 33 yıllık Kulüp mazisinde çok değerli başkanlar, yöneticiler ve antrenörler gördü. Bu zaman zarfında Yeşil Beyazlılar birçok kategoride şampiyon oldu.  Harmanlıkspor ayakta duruyorsa alt yapısı sağlam olduğu için ayakta kalıyor. Kurulduğundan bu yana takıma transfer yönünde fazla müsrif olmadan takviyeler yapan kulüp ayrıca alt yapıya büyük önem veriyor. Bu kulüpte şimdiye kadar en uzun süre Kulüp Başkanlığı yapan Metin Ergezen oldu. Antrenör Tevfik Tetik uzun süreler görev aldı ve takımın yükünü bu iki cefakar Harmanlıkspor sevdalısı oldu.

YENİ SAHA PIRIL PIRIL
Harmanlıkspor  Başkanı Metin Ergezen  ‘Kulübümüzün  yeni  Tesisini  bize sunan  Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Sayesinde yeni antrenman sahamıza kavuştuk. Bizler de Harmanlıkspor geleceği açısından minik sporcular yetiştiriyoruz. Çok iyi antrenör kadromuz var.  Başta Tevfik Tetik olmak üzere Yaşar Kaya, Adem Bozan ve Cevat Tüci ile miniklerimiz emin ellerde. Aileler hiç çekinmeden yavrularını Kulübümüze yollayabilirler’ ifadelerini kullandı. Harmanlıkspor Basın Sözcüsü Can Hacıosmanoğlu geleceğin yıldızlarının Harmanlıkspor’dan çıkacağını iddia ederken  ‘Kulübümüz yeni tesisiyle liglerde bir çok başarıya imza atacak. Ben gönülden inanıyorum.’ dedi.

TETİK OLMAZSA OLMAZ
Spor camiası ve Harmanlık semtinin sevilen ve sayılan ismi Tevfik Tetik efendiliği ile herkesin gönlünde taht kurdu. Harmanlıkspor’un kurulduğundan bu yan 33 yıl geçti. Tevfik Tetik hocanın bu kulüpte yapmadığı görev kalmadı. Futbolculuğundan, başkanlık, yöneticilik ve takım antrenörlüğü. Harmanlıkspor’un başarılarında onunda payı çok büyük. Harmanlıkspor yeni antrenman sahasına kavuşunca  futbol okulu çalışmaları da hız kazandı. 200’e yakın minik sporcu haftanın 6 günü değişik kategorilerde çalışmalarını sürdürüyor. Minikler çalışmalarını deneyimli Antrenörler Tevfik Tetik, Yaşar Kaya, Adem Bozan ve Cevat Tüci nezaretinde sürdürüyor.  Aileler hiçbir idmanda çocuklarını yalnız bırakmıyor.

12 Ağustos 2017 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ALANDÜZÜ CAZİBE ALANI HALİNE GELİRKEN

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara