EL SANATLARI FESTİVALİ FİNALİ YAPTI


Sapancalı genç girişimci Melek Açelya Bilgin öncülüğünde hazırlanan 6’ncı Kırkpınar El Sanatları Festivali-Sanat Festsona erdi. Ücretsiz konser bölümünde Yeni Türkü hayranlarına doyumsuz bir müzik ziyafeti çekti.

Kırkpınar Green Blue Restaurant bahçesinde açılan ve 3 gün süren festivalde, 75 stantta el sanatları ürünleri sergilendi. Festival alanında  sanatçılar, festival süresince el sanatları ürünlerini, kendileri için hazırlanmış reyonlarda hem tanıtıp hem de satış yapma imkanı buldu. Açılan lezzet stantlarında ise yöresel ve özel lezzetler yeraldı.

ESERLERİNİ SERGİLEDİLER
Seçkin tasarımcıların katıldığı 6.Kırkpınar El Sanatları Festivali,  bu yıl atölye çalışmaları ve seminerler ile daha da renklendi. 3 gün boyunca farklı el sanatları alanlarında çeşitli atölye çalışmaları düzenlendi. Bitki uzmanı Nazım Tanrıkulu “Anadolu’nun Kadim Bitki Bilgeliği: Halk İlaçları Derlemeleri” semineri verdi ve “Tıbbi Bitkileri Doğru Kullanma Rehberi” kitabını imzaladı.

YENİ TÜRKÜ COŞTURDU
Festivalde cumartesi akşamı Yeni Türkü sahne aldı. Sevilen eserlerini seslendiren grup, hayranlarına doyumsuz bir müzik ziyafeti çekti. Konser alanını dolduran yüzlerce ziyaretçi, grubun seslendirdiği “Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” eserini hep bir ağızdan söyleyerek, geceye büyük bir ahenk kattı. Pazar günü akşamı ise Hoş Sadâ Fasıl Kumpanyası’nın konseriyle festival sona erdi.

5 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ
Festivali 5 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiğini bildirenOrganizasyon sorumlusu Melek Açelya Bilgin,"Her geçen yıl yükselen bir grafiğimiz var ve bize inananların destekleriyle çok güzel bir festival gerçekleştirdik. Katılımcılarımızın da ziyaretçilerimizin de çoğunluğu Sapanca dışından. Bu da bize Sapanca'nın adının bu festivalle çok güzel bir şekilde tanıtıldığını gösteriyor. Sadece stantlarla değil, gece konserleriyle de tam anlamıyla bir etkinlik gerçekleştirdik. Katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz için her şeyi düşünmeye çalıştık. Onlar mutlu olunca bizler de işimizi iyi yaptığımızı anlıyoruz" dedi.

7 Ağustos 2017 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

BİZİM BAHÇE

DAVASIYLA EVLİ HANIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara