GELENEKSEL SANATLARI KEŞFEDİYORLAR


Büyükşehir Belediyesi Genç Atölye’de eğitimler devam ediyor. Geleneksel sanatlar atölyesi çamur şekillendirme dalında gençler, kaybolmaya yüz tutan sanat dallarını yeniden keşfediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen genç atölyede eğitimler devam ediyor. 10 farklı branş, alanında uzman isimler tarafından gençlerle buluşuyor. Geleneksel Sanatlar Atölyesi Çamur Şekillendirme dersinde öğrencilerle bir araya gelen Mehmet Hüseyin Karaca, “Kaybolan kültürel değerleri yaşatmak ve bu değerleri gençlerimize aktarmak amacıyla yürüttüğümüz bu çalışmalara liseli gençlerimiz tarafından yoğun bir ilgi var” dedi.
YOĞUN İLGİ
Karaca, “Kaybolmaya yüz tutmuş sanat dallarımızın inceliklerini olabildiğince gençlerimizle paylaşıyoruz. Bu gibi sanat dallarını gençlerle buluşturarak, geçmişimizle olan bağlarını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Çok şükür ilgi oldukça yoğun. Gösterilen bu ilgi bizim çalışma şevkimize fazlasıyla katkıda bulunuyor. Büyükşehir Belediyemize gençlerimizi bu gibi güzel sanat dallarıyla buluşturduğu için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

BİZİM BAHÇE

DAVASIYLA EVLİ HANIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara