İL BAŞKANI KİM OLACAK!


AK Parti’de en geç Şubat ayı sonunda belli olacak olan il başkan adaylığı için birçok kişinin ismi geçiyor. Son seçimde 6. sıra adayı olan Nuray Sağıroğlu’nun yanı sıra bir STK başkanının da aday gösterilebileceği konuşuluyor

TAKVİM
AK Parti’de delege tespiti çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Genel merkezin açıkladığı takvime göre 19 Ağustos-12 Kasım tarihleri arasında ilçe kongreleri, 2018 yılı Şubat ayı sonuna kadar da il kongreleri gerçekleştirilecek. Sakarya’da delege tespitlerinin tamamlanmasıyla kesin takvim açıklanacak.

DEĞİŞİM
Sakarya'da üç dönemi dolduran Sapanca, Geyve ve Serdivan ilçe teşkilatında değişim kaçınılmaz. Bu ilçelerin haricinde 2-3 ilçede daha değişim yaşanması bekleniyor. En çok merak edilen ise il başkanının değişip değişmeyeceği. Mevcut başkan Fevzi Kılıç’la ilgili genel merkez tarafından hazırlanacak raporun etkili olacağı söyleniyor.

İSİMLER
Mevcut başkan Fevzi Kılıç’ın haricinde Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, eski il yöneticisi Mehmet Yılmaz, geçen dönem 7. sıradan milletvekili adayı olan Recep Hacıeyüpoğlu ve İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu başkan adaylığı için ismi geçenler arasında.

SÜRPRİZ
Öte yandan bahsi geçen isimler haricinde son seçimde 6. sıra adayı olan, Amerika’da eğitim almış genç iş kadını Nuray Sağıroğlu’nun ismi de kulislerde dolaşmaya başladı. Sağıroğlu, milletvekilliğini bin 500 oyla kaçırmıştı. Yine ismi sır gibi saklanan bir sivil toplum kuruluşu başkanının da sürpriz bir şekilde aday gösterilebileceği konuşuluyor.

GÖRÜŞLER
İl başkan adayının yine tek listeyle seçime gireceği kaydediliyor. Genel merkez tarafından hazırlanacak raporun başta milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye başkanı olmak üzere diğer belediye ve teşkilat başkanlarının ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın isimlerin görüşleri doğrultusunda şekillenmesi bekleniyor. 

24 Temmuz 2017 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

BİZİM BAHÇE

DAVASIYLA EVLİ HANIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara