SURİYELİLER TÜRKÇE ÖĞRENDİ


Suriye’den Sakarya'ya gelen ve Akyazı’da yaşayan vatandaşlara yönelik düzenlenen Türkçe eğitimi kursları başarıyla devam ediyor.

Akyazı Mesleki Eğitim Merkezi, Divan Mobilya ve Akyazı Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü, geçici koruma altındaki Suriyeli vatandaşların istihdama kazandırılması projesi kapsamında, A1 ve A2 seviyesinde Türkçe eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere belgeleri törenle verildi.
Türkçe'yi derdini anlatacak düzeyde öğrenmenin mutluluğunu yaşayan Suriyeli vatandaşlar, ülkelerindeki savaş nedeniyle kendilerine kucak açan Türkiye’ye ve Türk halkına her zaman minnettar olduklarını belirttiler.
Törene; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Engin Kahraman, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve Suriyeli vatandaşlar katıldı. 

19 Temmuz 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. MAGAZİN
 3. YAŞAM
 4. KÜLTÜR
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
SASTOP Eş Başkanı Sinan Çileli "Bu bir ihtiyaç değilse karşılıklı günde 44 sefer yapan ADARAY süs olsun diye mi çalıştırılıyor" derken, Ulaşım Sendikası Sakarya Şube Başkanı Ömür Kalkan, ADARAY'ın 20 Ağustos'tan sonra çalıştırılamayacağını iddia etti.
“SÜS OLSUN DİYE Mİ ÇALIŞTIRILIYOR” BAKKALLAR ZİRVEYİ YİNE BIRAKMADI DEPREMİN ACI HATIRALARI MÜZEDE YAŞATILIYOR OLASI BİR AFETTE... FİRARİLER YARGILANIYOR 24 SAAT GÖREVDELER İŞÇİ SERVİSİYLE İŞ MAKİNESİ ÇARPIŞTI: 6 YARALI TATBİKAT DEĞİL, GERÇEK!

 

 


 


GAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SATSO İLE BİR ASIR

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara