KİLİM ÇOCUK AKADEMİSİ’NDE HAYAT BULUYOR


Anadolu'nun Akademisi’nin yaz tatiline giren ilköğretim öğrencileri için alternatif eğitim programı olarak hazırladığı Serdivan Çocuk Yaz Akademisi’nde kulüp çalışmaları devam ediyor.

Sadece 2. ve 7. sınıflar arasındaki öğrencilere yönelik eğitim veren ve yaz dönemi boyunca 6 hafta sürecek olan Akademi, çocukları temel dini bilgiler dersinin yanı sıra ebrudan Seramik şekillendirmeye çiniden kilim dokumaya kadar 11 farklı kulüp çalışmasıyla buluşturdu.

MİNİK PARMAKLAR 
Orta Asya’dan itibaren günümüze kadar sanat tarihimizde önemli bir yere sahip olan Kilim Dokumacılığı sanatı, Çocuk Akademisi’nde minik parmaklarla yeniden hayat buluyor.
SANATÇI TİTİZLİĞİYLE
Kilim desenleme ve dokuma konusunda alanında uzman eğitmenler tarafından eğitim alan minik öğrenciler ipleri dokuma tezgahında kilim desenine dönüştürerek adeta sanatçı titizliğiyle çalışıyor.
GELECEK NESİLLERE AKTARMAK
Kültürümüzde önemli yer edinmiş motif ve desenlerin Çocuk Akademisi tezgahlarında yeniden hayat bulduğunu belirten Akademi yetkilileri, atalarımızdan bize miras kalan kültürel geleneğimizi geliştirmenin ve yaygınlaştırmanın yanı sıra gelecek nesillere de aktarmayı amaçladıklarını ifade ettiler.

17 Temmuz 2017 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YENİ SAKARYA’DA 65. ŞEREF YILI..

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara