BAŞKAN DİŞLİ ŞAŞIRTTI


15 Temmuz Şehit ve Gaziler anısına düzenlenen cirit müsabakası geniş katılımla gerçekleşti. Müsabakada bir sürpriz yaparak at binen Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, gösterdiği performans ile izleyenlerden büyük alkış aldı

Adapazarı Belediyesi, Adapazarı Kaymakamlığı ve Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Şehit ve Gaziler anısına cirit müsabakası düzenlendi. Sakarya Atatürk Stadı’nda gerçekleştirilen müsabakaya Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Ömer Bektaş, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri ile ve çok sayıda davetli katıldı. Müsabakada Manisa Selendi Beypınar Cirit Sevenler Kulübü ile Uşak Umut Atlı Cirit Spor Kulübü kıyasıya yarıştı.

DİŞLİ, “ATA SPORUMUZU YAŞATMALIYIZ”
Yüzme, Off-Road, Kayak ve Ata binme gibi birçok sporla yakından ilgilenen Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Atatürk Stadında yapılan cirit müsabakalarında at binerek izleyenleri şaşırttı. İzleyenler tarafından ilgiyle izlenen Başkan Dişli, gösterdiği performans ile büyük alkış topladı. Ata sporu olan ciridin,  genç kuşaklara aktarılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Dişli,  “Adapazarı Kaymakamımız Uşak ve Manisa’da bu binicilikle ilgili baya ciddi takımlar var ve iyi de yarışıyorlar. Bu ata sporumuzu buralara getirip bir gösteri yapmayı düşündük. 15 Temmuz münasebetiyle bu tip ata sporlarıyla ilgili gösteri yapmak daha da bir anlam kazandı. Gençlerimizin heyecanlarını atabilecek bir hareket yapmaları lazım. Bu sporun sevdalıları bu şehirde olacaktır. Bunu insanlarımızla buluşturup gençlerimizin ilgi alakasına yönelik çalışmalar yapabilir miyiz diye şu anki müsabakayı düzenlemiş olduk” diye konuştu.

NESİLDEN NESİLE ATA SPORU
Adapazarı Kaymakamı Yuzuf Ziya Çelikkaya: “Ata sporumuzun bir sonraki kuşağa aktırılmasına vesile olacak böyle bir müsabakanın şehrimizde yapılmasının büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, “15 Temmuz münasebetiyle bu heyecanı paylaşırken, Adapazarı Belediye başkanımız değerli dostumla istişare edince böyle bir faaliyetin çok hoş olacağını düşündük. Atlı cirit bir savaş sanatı tarihi benliklerine dayanıyor. Bugün ülkemizin belirli yerlerinde de yaşatılıyor. Bugün burada misafir ettiğimiz takım tabii ezeli iki rakip. Ben bu ülkenin cirit sporunun tarihini biraz bilen birisi olarak Adapazarı Belediyesi’nin son 5-6 yıla kadar şampiyonlukta ezeli iki rakibini misafir ettiğini söyleyebilirim. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.
Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, 15 Temmuz Şehit ve Gaziler Anısına düzenledikleri Cirit Müsabakasına kızları Ayşegül ve Müberra Dişli ile katıldı. Başkan Dişli’nin kızları da müsabakaları ilgiyle izleyerek atlarla yakından ilgilendiler. 

17 Temmuz 2017 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HAYIRLI BİR YATIRIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara