MEB-DER 'AKRAN ZORBALIĞINA' EL ATIYOR


MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği TC İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığına sunmuş olduğu En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi desteklenmeye değer görülerek kabul edildi.

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı; MEB-DER olarak daha önce ‘’Bi Dünya Kadın’’ ve ‘’Bir Tema Bir Tebessüm’’  Projelerini gerçekleştirdik. Tecrübeli, genç ve dinamik proje ekibimizle sosyal sorumluluk projelerimize okul şiddeti de diyebileceğimiz akran zorbalığı içerikli  ‘’En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi’’ ile devam ediyoruz.

En Yakın Arkadaşım Akranım Projemiz İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından desteklenmeğe değer görülmüştür. Proje kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile birer işbirliği protokolümüz var. 40 kadar ortaokul ve lise ile Çocuk Evleri Sitelerinde seminerler vereceğiz. Hazırlayacağımız el broşürleri ile akran zorbalığı belirtileri, çözüm önerileri, başa çıkma yolları hakkında bilgilendirme yapacağız.  Sadece öğrencilere değil öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize yönelik de seminerlerimiz olacak. Ayrıca halka açık konferanslarımız olacak. İnternet ortamında  www.mebder.org  ve  www.akranzorbaligi.org    adreslerimizde akran zorbalığı üzerine bilgi belge ve etkinliklerimizi paylaşacağız.

Bu proje ile okullarda akran zorbalığı konusunda farkındalık oluşturmak, öğrencilerin kendilerine güvenlerinin kaybolmasına engel olmak, okullarda şiddet oranlarını düşürmek, öğrencilerin özgüven ve özsaygı kaybını önlemek, okullarda disiplin olaylarını azaltmak ve öğrencilerin devamsızlık oranlarını minimuma indirmek, saygılı bilinçli ve kendine güvenen bir nesil inşa etmek, Türk ve mülteci öğrencilerin kaynaşmasını sağlamak, öğrencileri akran zorbalığına bağlı depresyon, dikkat kaybı, kaygı bozukluğu gibi hastalıklardan korumak, öğrencilerde ekip ruhu, işbirliği, şefkat ve merhamet duygularını geliştirmektir istiyoruz dedi.

Akıllı, Akran zorbalığı fiziksel olduğu gibi sözel ya da duygusal olarak da karşımıza çıkabilir. Son derece yaygın bir sorun olduğu halde maalesef genel olarak görmezden geliniyor. Bu durumun sosyolojik etkenleri olduğu gibi eğitici bulanlar ya da önemsiz görenler de az değildir. Ancak akran zorbalığı ya da okul şiddeti adına her ne derseniz tehlikeli bir okul çağı problemidir. Bu konuda proje eğitmenlerimiz başta olmak üzere eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte bir farkındalık oluşturabilirsek hedeflerimize çok kolay ulaşabiliriz diye düşünüyorum şeklinde ifade etti. 

17 Temmuz 2017 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Ali Akıllı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi’nin asfalt programı kapsamında bulunan bölgelerde 16 bin 700 metrelik yağmursuyu altyapısı inşa etmek için 26 Nisan Perşembe günü ihaleye çıkılacağını açıkladı.
YENİ YATIRIMLAR GELİYOR SAGİF 2018 HAZIRLIKLARI BAŞLADI HERKES “KAPAK OLSUN” DİYOR GİZEMFRİT’TEN ANLAMLI SÜRPRİZ MUHTARLARDAN SOĞUK’A TEŞEKKÜR SOFU VE PÜSKÜLLÜ ÇALIŞMALARA BAŞLADI MAHDUMLAR MAHALLESİ MAĞDUR! ÜLKÜ OCAKLARI KARAPÜRÇEK AÇILDI

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HAYIRLI BİR YATIRIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara