ŞEHİTLERİMİZ ‘İHANET VE DİRİLİŞ’TE ANILDI


15 Temmuz şehitleri, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinleri kapsamında Serdivan Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde ‘İhanet ve Diriliş’ adlı programla anıldı.

‘İhanet ve Diriliş’ adlı program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Serdivan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cengiz Kıyak, “15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Allah onlardan razı olsun. Serdivan Anadolu Lisesi olarak o gecenin ilk saatlerinden itibaren meydanlarda, daha sonra derslerimizde, okulda, her yerde tüm öğretmen ve öğrencilerimizle geleceğimize sahip çıkmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

15 TEMMUZ
İstanbul’da gazi olan Sakaryalı öğretmen İlyas Derin, “15 Temmuz şahadete yürümenin, devletinin işgal edilmesine, ülkesinin bölünmesine müsaade etmeyen nezih Türk milletinin adıdır. 15 Temmuz eve dönmeyi düşünenlerin değil, vatanı uğruna bir an önce devlete kavuşmak isteyen vatandaşlarımızın kahramanlığını başlattığı mukaddes yürüyüşün adıdır.  15 Temmuz 9 yaşındaki gazilerimizin, 16 yaşındaki şehitlerimizin, eli bastonlu dedelerimizin, Şerife ablamızın ülkemizi labaratuara çevirmek isteyen milyar dolarlık bütçesi olan istihbarat örgütlerini dize getirdiği, perişat ettiği günün adıdır” diye konuştu.

DİRENİŞ
İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise tarih boyunca tüm güzel medeniyetlerin beşiği olan ülkemizin 15 Temmuz gecesinde büyük bir ihanet kalkışmasına sahne olduğunu hatırlattı. Töre, “Sadece ülkemize değil tüm mazlum milletlere karşı girişilen bu hain saldırı Başkomutanamız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu hainlere karşı mücadele eden tüm güvenlik güçlerimizin ve aziz milletimizin direnişi ile püskürtülmüş oldu. O gece hainlerin karşısında dimdik duran, tankların önüne korkusuzca yatan, kamyonları kadın, çoluk çoçuk doldurup hainlere karşı direnenler, hain elebaşlarını alnının tam ortasından vuranlar, bu millerin bağrından çıkan vatanperver kahraman evlatlarıdır” dedi.

EROL OLÇOK
Programda son olarak konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu 15 Temmuz Şehidi Erol Olçok ile okul arkadaşı olduklarını belirterek “Okulun Erol Olçok okulu olması ve bunun da FETÖ yapılanmasının bir okulu olup Milli Eğitim’e dönüştürülmesi ve 15 Temmuz etkinliğinin bu okulda yapılması son derece manidar, anlamlı ve yerinde olmuş. Bu bakımdan Milli Eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum. Erol Olçok benim parasız yatılı okuldan arkadaşımdı, birkaç sınıf altımızdaydı, sürekli beraberdik. Allah çocuğuna ve kendise gani gani rahmet eylesin, peygamberimize komşu olsunlar inşallah” ifadelerini kullandı.

FETÖ
Vali Balkanlıoğlu, “Bu okul FÖTÖ’cüler tarafından yapıldı derken onların cebinden yapılmadı, sonuçta milletten topladıkları paralar ile yapıldı. Milleti kandırarak aldıkları paralar ile yapıldı, gene millete döndü. Geçmişte milletimizin paralarını almak sureti ile kandırdılar, hayır hasenat yapıyoruz, gençlik yetiştiriyoruz diye milletten bu paraları kurban diye aldılar.”

40 YILINI ÇALDILAR
Balkanlıoğlu, “İşin en acısı, en kötüsü de milletin 40 yılını, gençliğini çaldılar. Köylerden, kentlerden fakir fukara gençleri aldılar, okutacağız, değerlerimizi arttırağız, namuslu, ahlaklı, edepli bir gençlik yetiştireceğiz diye birçok genci ailelerinden kopardılar. Onların beyinlerini yıkadılar ve milletimizin bir ferdinin bile zayi olmaması gerekirken binlerce gencimizi ihanetin tuzağında beyinlerini yıkadılar.”

MASKELERİ DÜŞTÜ
Balkanlıoğlu, “Sonuçta bunların maskesi düştü, artık tamamen ortaya çıktılar. Böylece artık milletimizin çocuklarını, paralarını çalamayacaklar. Kurban diye parayı alıp çoğu zaman kesmedikleri bile söyleniyor, günahları boynuna. Paraları başka yerlere harcadıkları hatta yabancı örgütlerle birçok işlemlere giriştikleri söyleniyor. Her musubette bizim bilmediğimiz bir çok hayır vardır. Bazen böyle başımıza gelen büyük bir musibet gibi gördüğümüz birçok olaya daha sonra bakıyoruz ki Allah iyi ki bizi bu musibet konusunda bizi uyarmış, uyandırmış, daha büyüğünden korumuş diyoruz.”

BİRİNCİ SINIF
Devamında Balkanlıoğlu, “Bakın işte milletimiz birlik, beraberliğine ve demokrasine sahip çıkıyor. Artık bundan sonra üçüncü dünya ülkerine mahsus olan seçilmiş insanların darbe ile devrildiği ve eşkiyaların başa geçtiği yönetim ve rejimden kurtulmuş olduk. Dördüncü, beşinci sınıf ülke olmaktan birinci sınıf ülke olma durumuna çıktık. Bundan sonra hiç kimse, hiçbir hain ben devlet için gerekliyim, benim dediğim olacak diye elinde silahla başa geçemeyecek. Başa geçmek istiyorsa kursun yasalar dahilinde partisini, anlatsın projelerini, millet oy veriyorsa gelsin başa geçsin. Millet iman dolu göğsünü siper ödiyor, darbelerin sonu geldi. ” 

17 Temmuz 2017 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HAYIRLI BİR YATIRIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara