AİLELERE REHBER OLACAK


Büyükşehir Belediyesi Aile Eğitimleri devam ediyor. Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, aile bireylerinin bugün ve gelecekteki rollerinde çocukları için birer rehber olmayı hedeflediklerini söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Aile Danışma Birimi tarafından düzenlenen Aile Eğitimi tüm hızıyla sürüyor. Aile Danışma Birimi; Bireysel Danışmanlık, Çocuk Danışmanlığı ve Çift Danışmanlığı hizmetlerinin yanı sıra kişisel farkındalık ve aile bütünlüğüne yönelik eğitimler ile yaz döneminde Sakaryalılara hizmet vermeye devam edecek. Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, çocukların geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları için özveriyle çalıştıklarını ifade etti.

BİLGİ VE BECERİ
Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen Aile Eğitimleri ile aile bireylerinin bugünkü ve gelecekteki rollerinde çocukları için birer rehber olmayı hedeflediklerini belirten Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu “Aile eğitiminin amacı, birey ve ailelerin yeni koşullara uyum sağlamasını kolaylaştırmak, yaşam kalitesini geliştirmek ve güçlendirmektir. Aile bireyleri çocukların rol modelleridir. Çocuklar için birer rehberdir. Bunun içinde eğitime katılan ailelerimize çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmeleri için gerekli olacak bilgi ve becerileri kazanmalarına olanak sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK
Kıroğlu “Çocuklarımız; iyi bakılma, sağlıklı büyüme, sevgi ortamında yetişme, kaliteli eğitim alma ve kendini özgürce ifade etme haklarına sahiptir. Çocuklar ve ailelerin yaşam kalitelerini yükseltip, bilinçli ve farkındalık sahibi birer birey olarak yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamaları adına eğitimlerimiz sürmeye devam edecek. Sağlıklı bireylerin yetişmesine destek olmaları için eğitimlerimize tüm Sakaryalı aileleri davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

EĞİTİME KATILMAK İSTEYENLER İÇİN
“Aile Eğitimine katılmak isteyen hemşerilerimiz için Adapazarı Sosyal Gelişim Merkezi’nde ‘Aile Eğitimi’ programımız Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah saat 10.00 ve 12.00 arasında öğleden sonra ise saatleri 14.00 ve 16.00 arasında gerçekleşmektedir. Geyve Sosyal Gelişim Merkezi’nde eğitimler Cuma günleri sabah saat 10.00 - 12.00 ve 14.00 - 16.00 arasında gerçekleşmektedir. Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde de her Perşembe sabah saat 10.00 ve 12.00 arasında öğleden sonra programı ise saat 14.00 ve 16.00 arasında gerçekleşmektedir. Ayrıntılı bilgi almak isten vatandaşlarımız 444 40 54 (dahili: 3714) numaralı telefonu arayarak Aile Danışma Birimine ulaşabilirler.”

16 Temmuz 2017 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

STAT, ALTYAPI TESİSLERİ VE MİLLET BAHÇESİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara