CEVAT AYHAN FEN LİSESİ’NDE BÜYÜK BAŞARI


Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Şimdi Üniversite adayları elde ettikleri puan ve başarı sıralarına göre 18-26 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapacaklar ve yerleştirme sonuçlarını bekleyecek.

FEN LİSESİNDE REKOR BAŞARI
Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesinden 60 öğrencinin, yerleştirmeye esas başarı sırası ilk on binde oldu. Okul Müdürü Yunus Birincioğlu, Mart ayında yapılan YGS’ de 50 öğrencinin on binde yer aldığını, LYS’ de 60 öğrencinin ilk on bine girdiğini açıkladı.

TIP VE MÜHENDİSLİK REVAÇTA
Son senelerde öğrencilerinin tercihlerinin tıp’tan mühendisliğe yöneldiğini, derece yapan öğrencilerin çoğunun mühendislik tercih edeceğini belirten Birincioğlu,bu konuda pek çok öğrencinin aileleriyle anlaşmazlık yaşadığını söyledi.

 İLK İKİ BİNDE 19 ÖĞRENCİ  
 Fen Lisesinde;
İlk binde 8 öğrenci
İlk iki binde 19 öğrenci
İlk beş binde 37 öğrenci
İlk on binde 60 öğrenci yer aldı.

VELİLERE TEBRİK VE TAVSİYE
Böylesi önemli bir başarı elde öğrencilerini, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik eden Yunus Birincioğlu, velilere tercih döneminde çocuklarıyla birlikte okula gelmelerini ve okulda kurulan tercih komisyonu ile görüşmelerini tavsiye etti.

14 Temmuz 2017 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YENİ SAKARYA’DA 65. ŞEREF YILI..

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara