GELECEĞİN TEZHİP USTALARI ATÖLYE’DE


Büyükşehir Belediyesi’nin gençler için düzenlediği Genç Atölye’de dersler devam ediyor. Gençler Tezhip Sanatının güzelliklerini Genç Atölye farkıyla deneyimleyerek öğreniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen Genç Atölye’de eğitimler devam ediyor. Lise öğrencilerinin teorik ve pratik içerikli eğitim aldıkları dersler 10 farklı branşta öğrencilerle buluşuyor. Genç Atölye Tezhip Eğitmeni Betül Esginus, “Amacımız tezhip sanatını gençlere sevdirmek ve ömür boyu tezhiple hemhal olmalarını sağlamaktır” diye belirtti.
DETAYLI VE ZOR BİR SANAT
Genç Atölye Tezhip dersinin işlenişi ile ilgili bilgiler veren Betül Esginus, “Çocuklarımız bu atölyede geleneksel sanatların vazgeçilmez dalı olan tezhip sanatıyla tanışacaklar. Tezhip detaylı ve zor bir sanat dalıdır fakat 6 haftalık bu Genç Atölye eğitim sürecimizde tezhipteki çiçekleri ve desenleri yüzeysel de olsa tanıyacaklar. Eğitim sonunda her bir öğrencinin kişisel eserinin olmasını planlıyoruz. Umarız eserlerini her baktıklarında Büyükşehir Genç Atölye’yi ve bizleri hatırlarlar” dedi.

13 Temmuz 2017 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi’nin asfalt programı kapsamında bulunan bölgelerde 16 bin 700 metrelik yağmursuyu altyapısı inşa etmek için 26 Nisan Perşembe günü ihaleye çıkılacağını açıkladı.
YENİ YATIRIMLAR GELİYOR SAGİF 2018 HAZIRLIKLARI BAŞLADI HERKES “KAPAK OLSUN” DİYOR GİZEMFRİT’TEN ANLAMLI SÜRPRİZ MUHTARLARDAN SOĞUK’A TEŞEKKÜR SOFU VE PÜSKÜLLÜ ÇALIŞMALARA BAŞLADI MAHDUMLAR MAHALLESİ MAĞDUR! ÜLKÜ OCAKLARI KARAPÜRÇEK AÇILDI

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HAYIRLI BİR YATIRIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara