GENÇ ATÖLYE’DE DERSLER SÜRÜYOR


Büyükşehir Belediyesi’nin gençler için düzenlediği Genç Atölye’de dersler devam ediyor. Gençler, Geleneksel Sanatların bir kolu olan Çini’yi öğrenerek, yeteneklerini keşfediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen Genç Atölye’de eğitimler devam ediyor. Lise öğrencilerinin teorik ve pratik içerikli eğitim aldıkları dersler, 10 farklı branşta öğrencilerle buluşuyor. Genç Atölye Çini Seramik Eğitmeni olan Arzu Kama, Çini sanatının inceliği olan el ve nefes kontrolünü öğretmenin öncelikli amaçları olduğunu belirtti.
ÇİZGİ EĞİTİMİ
Genç Atölye Çini dersinin işlenişi ile ilgili bilgiler veren Arzu Kama, “Burada derslerimize katılan arkadaşlara çini sanatının temeli olan desenleri çizebilmeleri için çizgi eğitimi veriyoruz. Çini kalemi ve fırçasıyla ‘Nüans’ adı verilen kalın ve ince çizgi geçişleri üzerinde alıştırmalar yapıyoruz. El ve nefes kontrolü çini sanatının vazgeçilmezidir. Burada gençler hem ellerini hem de nefesleri kontrol etmeyi öğrenecekeler. Eğitimlerin son iki haftasında ise ürün çalışmalarına başlayacağız. Ardından öğrencilerimize anı olarak kalacak karoları geleneksel çini çizgileri ve renkleriyle donatacağız” dedi.

11 Temmuz 2017 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YENİ SAKARYA’DA 65. ŞEREF YILI..

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara