UĞUR OKULLARI YÖNETİCİLERİ KİEV’DE BULUŞTU


Sakarya Uğur Okulu Kurucu Temsilcisi Yavuz Müftüoğlu, Ukrayna’nın Kiev şehrinde gerçekleştirilen geleneksel Uğur Okulları Kurucular Toplantısı’na katıldı.

“Geleceğin Eğitiminde 50. Yıl” temalı buluşmada eğitim sektörünün geleceği, değişen iletişim stratejileri ve gelecek dönem hedefleri konuşuldu. Toplantıda Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, Uğur Okulları yöneticileri ve genel müdür yardımcıları, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Hasan Kemal Suher, televizyoncu ve sunucu Metin Uca ve Hakan Çelik ile sunucu, iletişim koçu ve eğitmen Defne Sarısoy bir araya geldi.
Yavuz Müftüoğlu toplantının içeriğini şöyle özetledi;  Toplantıda, “Uğur” reformu, büyüme ve gelişim stratejisi, Türkiye'nin küresel konumu ve yeni bir gelecek arayışı, eğitimin geleceğimizi şekillendirmedeki önemi, stres - beden ilişkisi ve bunun iletişimdeki yeri, marka gücü ve markalar arasındaki iletişim konularında sunumlar yapıldı ve genel görüşler alındı.
Yavuz Müftüoğlu,  Uğur Okullarında, her kademedeki eğitim anlayışında dört dilin çok önemsendiği belirtti. Birincisi anadil, yani Türkçemiz. Çok ve iyi okuyan, okuduğunu iyi anlayıp, anladığını yazılı ve sözlü olarak çok iyi ifade edebilen bireylere ihtiyacımız var. İkincisi bilim dili olan Matematik. Matematiği iyi bilen bireyler bilim yapabilir, bilim üretebilir. Üçüncüsü global dünyada iletişimde en temel dillerden biri olan İngilizce.Dördüncüsü ise teknolojinin dili olan kodlama ve yazılım dilidir.
Yavuz Müftüoğlu, Sakarya Uğur Okulu olarak en önemli görevimizin öğrenciye bilgi aktarımı kadar, yaşayacağı çağda ihtiyacı olacak temel becerileri kazandırmak olduğunu vurguladı. Bu anlamda güçlü öğretmen kadrosu ile kariyer planlamasından sınav başarısına kadar, öğrenciyle bilişsel gelişimi dikkate alınarak eğitim verildiğini belirtti.  Sakarya Uğur Okulunun, öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek adına kulüp, kültürel projeler, sosyal sorumluluk faaliyetleri ve kişisel gelişim odaklı projelerle öğrenciyi geleceğe hazırladığını söyledi.
Yavuz Müftüoğlu, Uğur markası olarak eğitimde 50’nci yılımızı kutlayacağımız önümüzdeki günlerde yeni açılacak 25 kampüsle yarım asırlık başarı geleneğimizi bu anlayışla devam ettireceğiz.” dedi.

10 Temmuz 2017 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HAYIRLI BİR YATIRIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara