BAŞARILI YAŞLANACAKLAR


Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen YADES projesinde 65 yaş ve üzeri yaşlılar ile ailelerine yönelik olarak hizmet tanıtım toplantısı düzenlendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Yaşlı Destek Projesi (YADES) ve Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi (YADEM) hizmetleri hakkında yaşlı vatandaşların ailelerine bilgiler veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Büyükşehir Belediyesi hizmetleri ile yaşlı vatandaşların yaşam kalitelerini artırmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

HAK ETTİKLERİ DEĞER
Yüce, “YADES projesiyle amaçlarının toplumun kıdemlileri ve başımızın tacı olan yaşlılarımıza, terk edilmiş ve kimsesiz kalmışlık duygusu yaşatmadan hak ettikleri değeri vererek “Başarılı Yaşlanma” hedefi çerçevesinde hareket etmektir. Yaşlılarımız, hayatlarının en yorgun dönemini evlerinde, evlat ve torun sıcaklığını hissederek geçirmek istemektedir. Bu noktada yeni tedbirler almalı, ev alırken ya da yaparken, yaşlıları hayattan tecrit eden değil, onları toplumsal hayata dâhil eden projelere önem vermeliyiz. Mimari planlamalarda, bilge çınarların bu beklentisini hesaba katmalıyız.”

BİRÇOK ALANDA HİZMET
YADES projesi kapsamındaki faaliyetlerine Kent Park içerisinde kütüphane yanında yer alan hizmet binasında devam ettiklerini ifade eden Yüce, “Bu proje ile 65 yaş ve üzeri, bakacak kimsesi olmayan ve sağlık problemi bulunan yaşlılarımıza evde temizlik hizmeti ve kişisel bakım hizmeti, psikolojik destek hizmeti, spor ve fizik tedavi aktiviteleri, hobi kursları ve kültürel faaliyet programları ve hizmetleri verilmektedir. Hizmet alacak vatandaşların ev temizliği ve kişisel bakım hizmetleri görevli personeller tarafından, vatandaşlarımızın yaşam alanları ziyaret edilerek yapılacak olup, psikolojik destek ve fizik tedavi hizmetleri de hem bina içinde hem de gerekli görüldüğü durumlarda kişilerin yaşam alanlarında hizmet verecektir” diye konuştu.

9 Temmuz 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HAYIRLI BİR YATIRIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara