"AYVANIN DEĞERİNİ ARTIRACAĞIZ"


Sakarya Tarım Koordinasyon Kurulu toplantısı sebze-meyve ambarı Geyve’de yapıldı. Toplantıya Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya da katıldı.

Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Ali Şener Bayraktar başkanlığında Geyve’de yapıldı. İlçe ziraat odaları başkanları, ilçe tarım müdürleri ve çok sayıda üretici katıldı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’da toplantıya katılarak ilçesinde yapılan tarımsal faaliyetler hakkında bilgi verdi. Belediyenin yaptığı çalışmaları anlattı.

AYVA MARKA OLDU
Başkan Kaya "Meyve ve sebze deposu olan ilçemizde tarım ile alakalı görüşlerimizi, yaptıklarımızı anlattık. Özellikle son yıllarda ayva üzerine yaptığımız reklam ve tanıtım çalışmalarımız sayesinde ayva meyvemizin katma değerini artırdık. Bu hem çiftçimizin yüzünü güldürdü, hem de ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağladı. Bununla yetinmeyip yeni hamleler de yapıyoruz. Üreticimizin ürünlerini işleyecek tesisimiz de kısa sürede faaliyette olacak” dedi.

COĞRAFİ İŞARET
Başkan Kaya ayvanın marka tescilini almanın ötesinde bir çalışmalarını olduğunu belirterek “Ayva meyvemizin coğrafi işaretlemesini de yaparak ayva meyvemizin değerini daha da arttıracağız. Tabii sadece ayva meyvemizin değil, diğer tüm meyve sebzelerimizin yerinde değerini arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tarım bizim olmazsa olmazımız. Ayvanın Başkenti Geyve sloganıyla çıktığımız bu yolda elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Durmak yok, Geyve'de huzura ve hizmete devam” dedi.

7 Temmuz 2017 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YENİ SAKARYA’DA 65. ŞEREF YILI..

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara