EVDE SAĞLIK BİRİMLERİ GÜÇLENDİ


Karasu Devlet Hastanesi Evde Bakım Birimi, Toplum Sağlığı Evde Bakım Birimi ile birleşerek tek elden hizmet vermeye başladı.

önce Halk Sağlığı Müdürlükleri bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Hizmetlerinin Kamu Hastaneleri Birliğine devredilmesinin ardından bu alanda ilçe hastanelerindeki birimler güçlendiriliyor. Karasu Devlet Hastanesi Evde Bakım Birimi’nde, yatağa bağımlı Karasu ve Kocaali bölgesinden yaklaşık 600 hasta hizmet alıyor. 3 hemşire, 1 laboratuvar teknisyeni ile 2 şoförün görev yaptığı birimnakil ekibi, mobil ekip ve Sabit ekip olmak üzere üç alanda günlük ortalama 20 hastaya hizmet götürüyor.Evde Bakım Birimi tarafından, yatağa bağımlı hastaların muayene, tedavi ve rapor işlemleri için hastaneye taşınması, evde enjeksiyon, pansuman, serum ve sonda gibi girişimsel işlemlerin yapılması konusunda hastalara hizmet veriliyor.
KİMLER, NASIL YARARLANIYOR?
Evde Bakım Biriminden hizmet almak isteyenlerin yatağa tam bağımlı olması gerektiğinin altı çizilirken, aile hekimlikleri vasıtası ile yatalak hastaların sisteme kayıt olması gerekiyor. Evde Bakım Hizmetinin acil bir hizmet olmadığı ifade edilirken, bu hizmetin sağlıklı yürüye bilmesi için hastaların yakınları tarafından sisteme kayıt olduktan sonra verilen irtibat numaralarını arayarak, hastalarıyla ilgili olası nakil ve diğer hizmetlerin planlanması için randevu alması gerekiyor.

6 Temmuz 2017 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

STAT, ALTYAPI TESİSLERİ VE MİLLET BAHÇESİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara