AVUSTURYA’YA STAJA GİTTİLER


İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri staj yapmak üzere Avusturya’ya gittiler.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri Kapsamında hazırlanan““İşgücü Piyasasının Talep Ettiği Alanlarda Avrupa Ülkelerinde Staj İle İstihdama Katkı Sağlanması” isimli proje kapsamında 10 öğrenci ve 2 öğretmen Avusturya’nın Viyana şehrine gittiler.
Kendi meslek alanlarında 3 hafta süre ile uygulamalı eğitim ve staj faaliyetlerinde bulunacak öğrenciler,mesleki ve kişisel gelişimlerinin yanı sıra, farklı bir ülke ve ortamda çalışma tecrübesi kazanma, farklı kültürleri tanıma ve kendi kültürünü tanıtma fırsatı bulacaklar.
Yurtdışı firmalardan alınacak sertifikalarla, öğrencilerin istihdam edilmelerine de katkı sağlayacak projede, tüm harcamalar Erasmus+ programı tarafından karşılanacak. Proje sahibi İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 2 Temmuz’da  başlayan staj eğitimlerini 22 Temmuz Cumartesi günü tamamlayarak ülkemize dönecek.

5 Temmuz 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HAYIRLI BİR YATIRIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara