BABAMSULTAN ANILDI


Sakarya'nın Pamukova ilçesinde türbesi bulunan Babam Sultan Hazretleri, Muradiye İmam Hatip Öğrencilerine Yardım Derneği'nce düzenlenen etkinlikle anıldı.

İlçede 23’üncüsü gerçekleştirilen anma programında, İnegöl Mehter Takımı gösterisinin ardından, hafızlar İbrahim Çakıllı, Hasan Turalıoğlu, Mehmet Erarabacı, Ahmet Yüksel tarafından Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu.
Bereket duasının da yapıldığı anma etkinliğinde, 48 çocuk da sünnet ettirildi.  Anma programında Arapça olarak “Emrolunduğun gibi dosdoğru ol“ ayetin yazılı bulunduğu tablo, açık artırmaya çıkarıldı. Tabloyu 105 bin liraya iş adamı Mustafa Latif Topbaş aldı.
Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser de Babam Sultan Anma etkinliğine katıldı. Başkan Keser, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, “Bizlere manevi iklimi doyasıya yaşatan Muradiye İmam Hatip Öğrencilerine Yardim Derneğine ve etkinliğin hazırlanmasında emek sarf eden bütün kardeşlerime teşekkürler ediyorum” dedi.
Babam Sultan Hazretleri Türbesinin ziyaretçi akınına uğradığı program kapsamında kermes de düzenlendi.

3 Temmuz 2017 , Pazartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HAYIRLI BİR YATIRIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara