KOCAALİ’DE BALIKSIZ KALKAN BALIĞI ŞENLİĞİ


Sakarya'nın Kocaali ilçesinde gerçekleştirilen "Kalkan Balığı Şenliği" kapsamında 115 kişinin katıldığı balık tutma yarışmasında, 14 saat boyunca sadece 1 kalkan balığı yakalanabildi.

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde "Kalkan Balığı Şenliği" düzenlendi. Çeşitli illerden ve yurt dışından gelen 115 yarışmacı, kura ile belirlenen sahildeki alanlarda 14 saat boyunca en büyük ve en çok kalkan balığı yakalamak için oltalarını denizle buluşturdu.
Akşam başlayan ve sabah sonuçlanan yarışma boyunca sadece 45 santimetre boyunda bir kalkan balığı yakalanabildi. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, kalkan balığının av hedefi en yoğun olan türlerden biri olduğunu söyledi.
Kalkanın denizlerde az görülen bir balık türü olduğunu aktaran Acar, "Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz şenliğe Türkiye'nin çeşitli illerinden ve Ukrayna'dan bir olmak üzere 115 yarışmacı katılım sağladı. Bu yıl maalesef sadece bir kalkan balığı tutulabildi. Mevsim itibarıyla günü geçtiğinden dolayı yarışmacılarımız sadece bir kalkan balığı tutabildiler." diye konuştu.
Sakarya Balık Tutkunları Derneği Başkanı Faruk Baştürk de şenlikte hava şartları nedeniyle yalnızca bir balık yakalandığını aktardı. Şenliğe her yıl ilginin arttığını ifade eden Baştürk, yarışmacıların hepsine kura çekimi yaparak hediye dağıttıklarını kaydetti. Şenliğine katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik de yarışmacılara çeşitli hediyeler takdim etti. Şenlikte ayrıca Grup İmera konser verdi.

2 Temmuz 2017 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

CEVAT EKŞİ BAŞARILI OLUR MU!

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara