ASEM ZOR DURUMDA


Adapazarı-Serdivan Mobilyacılar Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi (ASEM) Başkanı Veysel Öztürk, işlerin düşük olmasından yakınarak, “Burası büyük bir fabrika gibi, ailelerini de düşünürseniz 4 bin insan buradan ekmek yiyor” dedi.

‘DESTEK VERİLMESİ LAZIM’
Sadece ilimizin değil Marmara Bölgesi’nin de en önemli mobilyacılar sitesinden biri olan ASEM’de işler uzun süredir durgun. Seri üretim yapan büyüf firmaların yaptığı indirimlerin ASEM gibi küçük ve orta işletmeleri zor durumda bıraktığını söyleyen Başkan Vekili Metin Çulhaoğlu, “İşlerimiz bayağı durgun, mallarımızdan, ürünlerimizden bir sıkıntı yok ama İnegöl, Bursa hepsi aynı. Büyük firmaların fiyatlarını aşağı çekmesi, uzun vade yapması bizi vurdu. O yüzden KOBİ’lere destek verilmesi lazım ve büyük firmaların fiyatlarını çok alta çekip, çok uzun vade yapmaması lazım” dedi.

‘İMALATÇILAR GİDECEK’
ASEM Başkanı Veysel Öztürk ise, bölgede 200 işyerinde bine yakın işçinin ekmek yediğini belirterek, “İşler düşük, burası büyük bir fabrika gibi, ailelerini de düşünürseniz 4 bin insan buradan ekmek yiyor. Aslında buranın geleceği çok parlak, burası Serdivan’ın kalbinde, en gözde yerinde. İmalatçılar buradan gidecekler, başka bir yerde imalat yapacaklar, çünkü şehrin göbeğinde imalat yapmak artık sıkıntı olmaya başladı bizim için de, istenmiyoruz ama halk da haklı. Keretseydi, insanların mezbelelik yer olmasından modern AVM gibi olması daha güzel olur. Allah yardımcımız olsun” diye konuştu. 

29 Haziran 2017 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YENİ SAKARYA’DA 65. ŞEREF YILI..

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara