GENÇ ATÖLYE KAYITLARI TAMAMLANDI


Genç Atölye kayıtları tamamlandı. 3 Temmuz Pazartesi günü itibariyle dersler başlayacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan Genç Atölye için 8 Mayıs Pazartesi günü başlayan kayıtlar, 23 Haziran Cuma günü tamamlandı. Genç Atölye’de lise öğrencilerine yönelik olarak teorik ve pratik içerikli derslerin yer alacağını vurgulayan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, öğrencilerin yaz aylarını da boş geçirmeyerek keyif alacakları bir ortamda bilgi ve tecrübe imkanına sahip olacaklarını ifade etti.

10 FARKLI DERS BAŞLIĞI
Genç Atölye’de derslerin 6 hafta süreceğini belirten Aktürk, “Bu süreç içerisinde gençler, Kitap Tahlili, Genç Edebiyat, Genç Tarih, Genç Gezgin, Geleneksel Sanatlar, Film Okumaları, Genç İstikbal, Genç Liderlik ve Yöneticilik, Fikir ve Proje Geliştirme ile Doğaçlama olmak üzere 10 farklı ders başlığında eğitim görecekler. Geleneksel Sanatlar dersimizin altında ise Ebru, Hat, Kaligrafi, Tezhip, Çini ve Çamur gibi alt branşlar bulunuyor. Hemen hemen her ilgi alanına hitap edecek ders başlıklarımız mevcut. Kayıtlarımızı 23 Haziran Cuma günü tamamladık. Gençlerimiz yoğun bir ilgi gösterdiler. Toplamda 580 asil, 105 yedek kaydımız bulunuyor” diye konuştu.

KALİTE ODAKLI ETKİNLİKLER
Şehrin kültür hayatına 7’den 70’e her yaş grubuna yönelik olarak düzenledikleri faaliyetlerle katkıda bulunduklarının altını çizen Aktürk, “Bu katkıyı sunarken niteliği asla göz ardı etmiyoruz. Kaliteli kültür ortamlarında, kaliteli içerikler ve kaliteli katılımcılarla faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Genç Atölye’de de alanında uzman önemli hocalar gençlerimizle buluşacaklar. Derslerimiz 3 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. SAMEK Eğitim ve Gençlik Merkezi, Ofis Sanat Merkezi, Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi derslerimize ev sahipliği yapacak. Ayrıca belirli dersler kapsamında çevre illere geziler düzenlenecek. Dolu dolu geçecek bu dönemin gençlerimizin tecrübe ve bilgi dağarcığına büyük katkılar sunmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

28 Haziran 2017 , Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Sakarya'da, 4 ayda yapılan uygulamalarda 133 ruhsatsız tabanca, 45 ruhsatsız av tüfeği ve 101 kurusıkı tabanca olmak üzere 279 silah ele geçirildi.
4 AYDA 279 SİLAH ELE GEÇİRİLDİ! İSTİHDAM OSB’LERLE ARTIYOR SAKARYA KAZANACAK AKILLI ŞEHİR STRATEJİSİ TANITILDI PLATFORM GÜNEYDOĞU TURUNDA ŞAMPİYON “OFFROAD TEAM” SOYGUN ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI! BETON MİKSERİ ŞARAMPOLE YUVARLANDI!

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

PARTİLERDE GENÇ AĞIRLIKLI LİSTE

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara