DEV KARASU PLANI!


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, beş endüstri bölgesi kurulacağını ve bundan birinin de Karasu olacağını söyledi. Bakan Özlü, bu bölgelerde petro-kimya ve otomotiv gibi dev sektörlerin yatırım yapacağını vurguladı

Program doğrultusunda 5 büyük endüstri bölgesi kurulacağının altını çizen Bakan Özlü, her bir bölgenin 40-50 milyar TL, toplamda ise yıllık yaklaşık 250 milyar lira ciroları olacağını söyledi. Bakan Özlü, söz konusu bölgelerde petro-kimya ve otomotiv gibi dev sektörlerin yatırım yapacağını vurguladı.

ENDÜSTRİ BÖLGELERİ
Bakan Özlü; “Bahsettiğimiz bu 5 büyük endüstrilerden biri Trabzon. Orada denizi doldurmak istiyoruz. Birisi Batı Karadeniz'de (Karasu-Filyos), diğeri Kuzey Ege'de (Menemen- Aliağa) olacak. Biri Güney Marmara'da (Bandırma) Çünkü Marmara'nın kuzeyi dolu. İstiyoruz ki Güney Marmara'ya bir şeyler yapalım. Buralarda biraz zeytin var. Zeytin düzenlemesinden vazgeçtiğimi düşünmeyin. Türkiye'nin gelişmesi için bunları yapmalıyız. Biri de Adana- Mersin'de olacak” dedi.

YATIRIMCILARA DAVET
Özlü;  “Hem bölge kurulacak hem de yatırımcı davet edilecek. Rekabet üstünlüğü yaratırsanız yatırımcı gelir. Aliağa ve Adana- Mersin'de petro-kimya olacak. Petro-kimya sanayi ürünlerinde Türkiye'nin 11 milyar dolarlık açığı var. Bu konuları göz önünde bulundurursak Batı Karadeniz otomotive daha yakın görünüyor" dedi.

HEYECAN VERİCİ
Bakan’ın açıklamalarının heyecan verici olduğuna dikkat çeken Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, otomotiv hedefi ile kentin geleceğinin parlak olduğunu söyledi. İspiroğlu; “İlçemizle ilgili bakanlığımız planlaması ve hükümetimizin desteği ekonomik anlamda sıçramanın, atılımın adıdır. Karasu’nun bakanlıkça otomotivle ilişkilendirmesi büyük kazanç olacaktır. Yıllık 250 milyar bir ciro hedefleniyor. Yatırımlar hayata geçtiğinde Karasu Türkiye’nin en büyük ekonomik ayağından biri olacaktır” dedi.

27 Haziran 2017 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YENİ SAKARYA’DA 65. ŞEREF YILI..

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara