ERİNÇ’İN İLK KİTABI İLGİ GÖRDÜ


Sakaryalı yazar Gürsu Erinç, yazdığı ‘İstanbul’a Bir Şey Olursa Saraybosna Var’ adlı kitabını Adapazarı AKM önü Kitapçılar Sokağı’nda tanıttı. Ramazan akşamları sergilenen romantik eser, kitapseverler tarafından büyük ilgi gördü.

Yazar Gürsu Erinç, her akşam 22.00-24.00 saatleri arası, AKM önü Kitap Sokağı’nda açılan stantda kitabını dostları için imzalıyor.
İSTANBUL’A BİR ŞEY OLURSA SARAYBOSNA VAR; bir aşk romanı. Öyle vıcık vıcık bir aşk değil bu. Ayağına bulaşan toprağı çamurdan saymayanların, memleket hasretini geleceğin kucağına bırakanların romanı.
Bosna ile İstanbul arasında sürprizler ile dolu bir aşkı antika dükkanlarında, geçmişlerini satarak geçinen insanların iki dudağı arasında yaşamak isteyenler için ustaca yazılmış bir roman.
TARİH, MACERA, AŞK...
Aşk; bir şehri bünyesinde ne kadar barındırabilirse o kadar aşktır. Sokak aralarında, kaybolan geçmişin ayak izlerini takip etme arzusudur aşk. Yaradılış efsanelerinin kalbinde yatan gerçektir. Sana bir şey olursa ben varım diyebilmek, bir olmaktan gelir. Tek olabilme vasıtası olarak kullanabildiğimiz kadar aşkı, varız. Yoksa birliğin getirdiği varlık, hiçlik tavında bedenimiz yerine ruhumuzu, geçmişimizi, eritecektir.
Gürsu Erinç; Çağdaş Türk Edebiyatına, en gerçekçi toplum trajedisini, özlemek ile hayat arasında ki psikolojik ayrışmayı, sarı-sıcak düzenin insanların gözüne indirdiği perdeyi en güzel pasajlar ile kazandırmış.

23 Haziran 2017 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 23 Haziran 2017 , Cuma

Resul Akdağ

Sürükleyici bir macera romanı, yeni kuşağın romancısı olmaya aday Sakarya adına gurur verici

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi’nin asfalt programı kapsamında bulunan bölgelerde 16 bin 700 metrelik yağmursuyu altyapısı inşa etmek için 26 Nisan Perşembe günü ihaleye çıkılacağını açıkladı.
YENİ YATIRIMLAR GELİYOR SAGİF 2018 HAZIRLIKLARI BAŞLADI HERKES “KAPAK OLSUN” DİYOR GİZEMFRİT’TEN ANLAMLI SÜRPRİZ MUHTARLARDAN SOĞUK’A TEŞEKKÜR SOFU VE PÜSKÜLLÜ ÇALIŞMALARA BAŞLADI MAHDUMLAR MAHALLESİ MAĞDUR! ÜLKÜ OCAKLARI KARAPÜRÇEK AÇILDI

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

HAYIRLI BİR YATIRIM

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara