CHP’DEN “ADALET” AÇIKLAMASI


Atatürk Bulvarında basın açıklaması düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ayça Taşkent, “İstediğimiz tek şey, 80 milyonun bir arada, kardeşçe, huzur içerisinde yaşamasını sağlamaktadır” dedi.

Ankara’dan İstanbul’a yürüyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermek için Adapazarı Atatürk Bulvarında Adalet nöbeti tutmaya başlayacaklarını açıklayan CHP İl Örgütünün şuan için gerekli izinlerin alınamamasından dolayı ileri bir tarihe ertelendiği ifade edildi. Atatürk Bulvarında partililer ile basın açıklaması düzenleyen İl Başkanı Ayça Taşkent, “İstediğimiz tek şey, 80 milyonun bir arada, kardeşce, huzur içerisinde yaşamasını sağlamaktadır” ifadelerini kullandılar.
BARIŞÇIL EYLEM
Taşkent’in açıklamasından satır başları, “Eğer bir toplumda yargıya güven kalmamışsa, adalet yok ise, insan hakları ayaklar altındaysa demokrasinin evransel değerleri çiğneniyorsa o zaman o toplumun, demokratik huhuk kuralları içinde kalarak direnmesi meşru hale gelmiş demektir. İşte Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ‘İnsanın olduğu yerde adalette olmalı’ diyerek, toplumun her kesiminin katılımına açık bir barışsal eylem başlatmıştır. Onunla birlikte binlerce kişi yürüyor ve yürüyecek. Hedefe varıncaya kadar yürüyecekler.”
‘SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ’
“Kılıçdaroğlu’nun bu yürüyüşte attığı adımların hedefi sadece Maltepe’ye gitmek değildir. Bu adımların hedefi tam bağımsız, özür, demokratik, laik, çağdaş bir Türkiye’yi yeniden inlşa etmektir. Adaleti esas alan bir sosyal hukuk devletini yeniden kurmaktır. Geleceği için endişe duyan, bu ülkede adaletin ne kadar gerekli olduğuna inanan herkesi bu yürüyülşe katılmaya davet ediyoruz. Hak, hukuk ve adalet arayışımızı dün olduğu gibi bugünde sürdürmeye kararlıyız. Tek amacımız dün olduğu gibi bugün de hukuku üstün kılmak, demokrasiyi yaşam biçimi haline getirmektir. Bizler ülkemizde düşünen ve ifade özgürlüğünü, demokrasiye, adaleti ve barış içinde yaşamayı, beraber yaşama hakkını sonuna kadar savunacağız.”

22 Haziran 2017 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

STAT, ALTYAPI TESİSLERİ VE MİLLET BAHÇESİ

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara