FARKLILIKLARA RAĞMEN BİRLİK ÇAĞRISI


Saadet Partisi Sakarya Gençlik Kolları, Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, ilçe teşkilat mensupları ve birçok Sakaryalı gencin katılımıyla birlikte Kent Park’ta kurulan sahur sofrasında buluştu.

Sakarya Gençlik Kolları’nın gelenekselleştirdiği sahur programında açılış konuşmasını İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Ahmet Çelik yaptı. Ardından konuşmalarını gerçekleştiren Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, Ramazan-ı şerifin öneminden ve geçmişten günümüze kadar yaşanmış olan tarihi hadiselerden, önemli mücadelelerden bahsetti.

ZAFER SAYISAL ÜSTÜNLÜKLE DOĞRU ORANTILI DEĞİLDİR
Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz; “Ramazan’ı- Şerif akla geldiği zaman, Bedir Zaferi akla gelmemesi mümkün değil. Bedir Zaferi akla geldiği zaman herkesin aklına aynı şeyler gelmiyor olabilir. Bazı insanların dünya ahiret saadeti açısından çokta mühim olmayan şeyler aklına gelirken, bazı insanların aklına ise statükonun sayısal üstünlüğüne rağmen elde edilmiş bir zafer geliyor. Bu yönüyle değerlendirildiğinde Bedir Zaferi tüm insanların doğarken kazanmış olduğu hakları, yaşarken muhafaza etsinler düşüncesiyle hareket eden bir grup insanın,statükonun sayısal üstünlüğüne rağmen elde ettiği zaferdir.” dedi.

OMUZ VAR GÜÇ ALIR, OMUZ VAR YERE SERER HADDİNİ BİLDİRİR
Türkiye’nin ve İslam aleminin farklılıklarına değinirken farklılıklarımızı ayrıştırmak yada kamplaştırmak yerine bir birimize güç vermek için kullanılması gerektiğine dikkat çeken Gençlik Kolları Genel Başkanı Akyüz;” Zafer sayısal üstünlükle, statükoyu arkanıza almakla, ekonomik güçle yada askeri n sayısal üstünlüğüyle doğru orantılı değildir. Zafer, elinizde bulundurduğunuz hakikatle doğru orantılıdır. Biz Ramazan-ı şerifi hatırladığımız zaman işte bu hususiyetleri anımsıyoruz. Biz bu ayda insanların bütün farklılıklarına rağmen bir olduklarını, bütün farklılıklarına rağmen omuz omuza verdiklerini görmekteyiz. Farklılıklarımızı rekabet unsuru olarak görmemek zorundayız. Kendi içinde birliği sağlayamayanlar dışarıdan gelen tanzim edicileri tanzim edemez. Bugün bu tanzim edicilerin kurmuş olduğu oyunlarda figüran olmamamız gerekir. Biz Saadet Partililer olarak Türkiye’nin içine çekildiği bu oyunlar karşısında bu farklılıkları birleştirmek için çalışmak zorundayız çünkü ülkemizin buna ihtiyacı vardır. Omuz var dayanır, omuz var güç alır. Bir omuz var güç kanıtlar, yere serer haddini bildirir” dedi. 

19 Haziran 2017 , Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YENİ SAKARYA’DA 65. ŞEREF YILI..

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara