BAŞHEKİMLERE E-REÇETE TALİMATI


Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sağlam, e-reçete konusunda başhekimleri uyararak, e-reçete yazmayan hekimlere yaptırım uygulanacağını kaydetti.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı sağlık tesislerinin yöneticileri haziran ayı olağan toplantısını Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam başkanlığında yaptı. Toplantıda, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş ile Mali Hizmetler Başkanı Ahmet Kemiksizoğlu da hazır bulundu. Ramazan münasebetiyle iftar yaparak birlikte oruç açılırken Hendek Devlet Hastanesi Başhekimliğinden ayrılan Op. Dr. Celalettin Akyol’a iki yıla yakın verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür edilerek, Genel Sekreter Sağlam tarafından hediye ve plaket takdim edildi.

YENİ GÖREV
Yeni göreve başlayan Uz. Dr. Sedat Aydın’a da başarı dileklerinde bulunan Genel Sekreter Sağlam “Bulunduğumuz makamlarda daha önce başkaları vardı. Bizden sonrada buralarda başka arkadaşlarımız hizmet edecek. Buralar halka hizmet için adeta bir bayrak yarışının olduğu yerlerdir. İki yıldır Hendek’te başarılı çalışmalarda bulunan arkadaşımız Op. Dr. Celalettin Akyol’a teşekkür ediyor ve yeni görev yerinde başarılar diliyoruz. Bunu bir ayrılık veya veda olarak görmüyoruz. Aramıza yeni katılan Uz. Dr. Sedat Aydın’ın da devraldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağından şüphemiz yok, başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

MESLEK LİSESİ STAJ
İftarın ardından gündemdeki konular değerlendirildi. Genel Sekreter Sağlam sağlık meslek lisesi öğrencilerinin zorunlu yaz stajlarıyla ilgili yaşadığı sorunun çözümü için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebiyle Bakanlık nezdinde çalışmalar yapıldığını, bu kapsamda staj yeri bulamayan öğrencilerin kamuya ait sağlık kuruluşlarında stajlarını yapacaklarını dile getirdi. E-reçete sistemiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Sağlam, bu konuda Sağlık Bakanlığı’nın talimatları ve hedefleriyle ilgili yazılı bilgilendirmelerin hekimlere yapılmasına rağmen hala hassasiyet göstermeyenlerin olduğunu dile getirdi.

E-REÇETE
Reçetelerin artık elle yazılmayacağı ve e-reçete yazılması gerektiği halde yapılan incelemelerde bazı hekimlerin baktıkları hastalara hiç e-reçete yazmadığının tespit edildiğini söyleyen Sağlam “Bu kabul edilir bir durum değil. E-reçetede ‘0’ çeken hekimler var. Bunlara bir ceza verilmemesi mümkün değil. Bu bizim keyfi istediğimiz bir şey değil. Bakanlık bu konuda talimat vermiş, biz de artık reçetelerin e-reçete şeklinde verileceğini hekimlerimize bildirmişiz. Bu konuda kurum olarak gereğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

18 Haziran 2017 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

YENİ SAKARYA’DA 65. ŞEREF YILI..

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara